Jak spędzić luksusowe wakacje tanim kosztem?

Kuszą Cię atrakcyjne noclegi nad morzem, ekskluzywne hotele w Warszawie, bajkowe SPA w górach? Ale myślisz, że nie stać się na hotel pięciogwiazdkowy, a żeby wypocząć w fantastycznych warunkach musisz odkładać przez rok? No cóż, niekoniecznie. Otóż wystarczy odrobina sprytu i możesz podróżować w lepszym standardzie niż ten, na który Cię stać. Poniżej znajdziesz krótki poradnik, jak można spędzić wakacje w luksusowych miejscach za niewielkie pieniądze. Przeczytaj go koniecznie!

Podróżuj do państw, w których jest taniej

Zacznijmy od tego, że w niektórych krajach Azji i Ameryki Południowej, szczególnie tych, do których nie dotarł jeszcze masowy ruch turystyczny, można liczyć na wyjątkowo tanie noclegi w hotelach pięciogwiazdkowych. Jednak poza wysokim standardem, możesz tam korzystać z zabiegów SPA (szczególnie popularne w Azji) i wspaniałego jedzenia w najlepszych restauracjach. A wszystko za kwoty, które na co dzień wydajesz w swoim miejscu zamieszkania.

Korzystaj z wyszukiwarek podróży

Musisz wiedzieć, że sprawny wyszukiwacz promocji żyje jak król, a jego portfel tego nie odczuwa. Na pewno wyszukiwarki zakwaterowania takie jak Skyscanner Hotele pozwolą Ci nie tylko szukać hotelu dokładnie skrojonego pod Twoje potrzeby, ale uporządkują je według najkorzystniejszych ofert. W związku z tym baw się filtrami, kombinuj i przeglądaj, a okazje na tanie noclegi same się nasuną. Chodzi oto, że Skyscanner Hotele zbiera informacje z najlepszych internetowych wyszukiwarek hoteli, takich jak Agoda czy booking.com, i wyświetla oferty uporządkowane od najtańszych. Dlatego po dokonaniu wyboru i kliknięciu w przycisk "Sprawdź", zostaniesz przeniesiony na portal, na którym można dokonać rezerwacji. Cena będzie identyczna z tą, jaka wyświetliła Ci się wcześniej, bo Skyscanner nie pobiera żadnych dodatkowych opłat.

Bądź elastyczny czasowo

Aby najlepiej wykorzystać oferowane przez hotele promocje i zamieszkać w tych najbardziej luksusowych za grosze, odwróć kolejność planowania wyjazdu. W związku z tym zamiast zaczynać od ustalania daty, a potem szukania pod nią odpowiedniego hotelu, sprawdź, kiedy najlepsze hotele są najtańsze. Chodzi oto, ze w dni, kiedy jest małe obłożenie, hotele są w stanie drastycznie obniżyć cenę, aby tylko "sprzedać" pokój. Wykorzystaj to! Ceny zakwaterowania często zależą nie tylko od pory roku, ale też od dni tygodnia. Biznesowe metropolie oferują tańsze pokoje w weekendy. Weźmy na przykład Genewę. Otóż musisz wiedzieć, że w sobotę wydaje się opustoszała, ale ma całkiem sporo do zaoferowania. W bezwietrzny dzień możesz zobaczyć najwyższą w Europie fontannę Jet d’Eau, a potem udać się śladami bohaterów książki Dana Browna do Laboratorium CERN.