Najciekawsze aplikacje dla dbających o formę

Niektóre aplikacje z jakich możemy korzystać na naszych smartfonach potrafią być niezwykle przydatne w ogólnym dbaniu o swoją formę. Pozwalają na dokładne liczenie spalonych kalorii czy też mierzyć kilometry, jakie przebiegniemy. Warto w takim razie zapoznać się z tymi najpopularniejszymi z nich i nauczyć się z nich korzystać. Do zdecydowanie najważniejszych aplikacji tego typu z pewnością zalicza się aktualnie Endomondo. Posiada ona około 25 milionów użytkowników na całym świecie, zaś każdego roku coraz więcej ludzi zaczyna zapoznawać się z jej niesamowitymi możliwościami. Często określa się ją nawet mianem trenera sportowego, który mieści się do naszej kieszeni – i trzeba przyznać, że w słowach tych jest faktycznie wiele racji.

Każdy użytkownik ma tutaj do dyspozycji całe mnóstwo interesujących opcji, przy czym nie ma właściwie żadnego znaczenia to, jaką dokładnie dyscypliną się zajmujemy – zawsze będziemy mogli z tego korzystać. Jedną z najważniejszych opcji do jakich mamy tutaj dostęp jest zapisywanie wszystkich naszych rekordów i osiągnięć w danej dyscyplinie. Aplikacja może rejestrować czas w jakim przebiegliśmy określony dystans, naszą prędkość czy nawet liczbę spalonych kalorii. Endomondo posiada bardzo wielu użytkowników na całym świecie, dzięki czemu każdy z nas może także podglądać wyniki innych ludzi i porównywać się z nimi – zawsze jest to spora motywacja do cięższej pracy nad własnymi osiągnięciami. Z aplikacji mogą korzystać użytkownicy Androida, Windows Phone oraz iPhone. Kolejną aplikacją przeznaczoną już typowo dla biegaczy jest Nike+. Głównym jej zadaniem jest pomaganie nam w skuteczniejszym osiąganiu wszystkich celów związanych z bieganiem, jakie tylko sobie postawimy. Dzięki niej w prosty sposób możemy prowadzić własne statystyki treningowe, przeglądać mapy naszych tras czy nawet ustawiać listę piosenek jakie chcemy słuchać w czasie treningów. W systemie posiadamy do wyboru wiele gotowych planów treningowych o bardzo zróżnicowanym poziomie trudności. Każdy użytkownik posiada tutaj dostęp do wszystkich wyników uzyskiwanych przez pozostałych członków społeczności biegaczy, co jest także dodatkową motywacją do biegania. Strava Cycling jest aplikacją stworzoną z myślą o rowerzystach. Aplikacja połączona jest z mapami Google, dzięki czemu użytkownik może tutaj stale śledzić wszystkie pokonywane przez siebie trasy. Strava Cycling posiada jednak znacznie więcej interesujących możliwości. Każdy użytkownik może w niej prowadzić własne statystyki treningowe, śledzić liczbę przejechanych kilometrów czy obliczać czas łącznie spędzony na rowerze.

Daily Yoga będzie doskonałą propozycją dla miłośników yogi. W aplikacji tej znajdziemy przede wszystkim całe mnóstwo gotowych planów treningowych jak i wiele ciekawych dodatków, takich jak utwory muzyczne doskonale nadające się do treningu. Ground Miles jest doskonałą aplikacją przeznaczoną dla absolutnie wszystkich miłośników ruchu. Może ona skutecznie motywować każdego do codziennej dawki aktywności fizycznej, między innymi dzięki opcji mierzenia kilometrów przebytych w czasie spaceru.