Wakacje dla bogatych - jak to wygląda?

Na początku wyobraź sobie... łódka zawozi cię na piękną, egzotyczną wyspę Cayo Levantado, zwaną także wyspą Bacardi, w zatoce Samana na Dominikanie, znajduje się tutaj tylko twój hotel. Tak, mieszkasz w wilii, otoczonej białymi plażami i turkusową wodą, z ekskluzywnym serwisem kamerdynera. Lub wyobraź sobie, że lecisz samolotem w pełni wyposażonej, oddzielonej od innych pasażerów zasuwanymi drzwiami kabinie, a w środku jest minibarek, prywatna toaletka z lustrem. Poniżej znajdziesz krótki artykuł, dotyczący luksusowych wakacji. Przeczytaj go koniecznie!

Coraz więcej turystów na turkusowych lagunach

Zacznijmy od tego, że pomimo iż ceny wakacji od kilku lat rosną, a na świecie trwa kryzys ekonomiczny, nie przeszkadza to turystom w zakupie wczasów o wysokim standardzie. Cieszą się one coraz większym zainteresowaniem, egzotyczny klimat, śnieżnobiała plaża i krystalicznie przejrzysta woda, rafy koralowe i turkusowe laguny to synonimy bogactwa. Dlatego na liście najbardziej luksusowych miejsc na świecie znalazły się Malediwy, Seszele, te mniej odwiedzane przez podróżników wyspy Karaibów, Mauritius, Sri Lanka czy Malezja. Za to najbogatsi turyści wybierają też Tanzanię oraz Zanzibar. Poza tym popularne kierunki to również: Dominikana, Meksyk, Bora-Bo-ra, Fidżi i Kenia. Do luksusowych form spędzania wakacji należą też rejsy dalekomorskie na ekskluzywnych statkach, pływających po egzotycznych morzach.

Noc w hotelu na sztucznej wyspie za 3,5 tys. złotych

Trzeba przyznać, że Dubaj jest uznawany za jedno z najbardziej luksusowych miejsc na świecie. A już niebawem rozpocznie się tam budowa pierwszego w Zjednoczonych Emiratach Arabskich podwodnego hotelu. Ale zanim będzie można spędzić noc pod wodą, zamożni turyści zatrzymują się w najbardziej luksusowych hotelach na świecie. Jednak to kosztuje niemało, ponieważ według porównywarki Kayak, nocleg w słynnym hotelu w kształcie żagla, zbudowanym na sztucznej wyspie, to wydatek ponad 3 tys. 500 zł za dobę. Natomiast według danych Wakacje.pl, na najdroższe wakacje jeżdżą menedżerowie wyższego szczebla i kadra zarządzająca. Zwykle ich wypoczynek kosztuje średnio kilkadziesiąt tysięcy za osobę. Oczywiście luksusowe wyjazdy to bardzo często podróże poślubne, które mają być romantyczne i wyjątkowe.
Jeżeli chodzi o wakacje na Dominikanie w wilii otoczonej białymi plażami i turkusową wodą na egzotycznej wyspie Cayo Levantado w biurze podróży Neckermann kosztują od 10 tys. 430 zł za osobę za dwa tygodnie w opcji all inclusive. Hotelowe restauracje w niczym nie ustępują tu restauracjom z gwiazdkami Michelin. Serwują specjały, które są esencją lokalnej kuchni, a kulinarne doznania towarzyszą turystom jeszcze przez długi czas.